Witamina C ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, bierze udział w wielu rekcjach biochemicznych i nie bez przyczyny nazwano ją "królowa witamin" Witamina C to bardzo ważny antyoksydant, odgrywat również bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu obronnego, bierze udział w syntezie koloagenu, podstawowego składnika tkanki łącznej, jest też bardzo wazna dla prawidłowej detosykacji organizmu. Odopwiednia zróznicowana dieta i suplementacja doustnie witaminą C są wystarcząjace w zdrowym organizmie dla utrzymania dobrego zdrowia. Organizm chory, obciążony np.stanami zapalnymi, infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi, procesami degeneracyjnymi ma znacznie zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. i suplementacja doustna w takich przypadkach jest niewystarczająca z powodu ograniczonej przyswajalnosci przez przewód pokarmowy.
Wlewy dożylne witaminy C w wysokich dawkach stosuje się m.in.w:
antynowotworowe właściwosci witaminy C potwierdziły m.in badania amerykanskie w klinice Riordan w stanie Kansas. Wyniki badań i studia leczonych przypadków opublikowano w oryginale na stronie::https://riordanclinic.org/research-study/vitamin-c-research-ivc-protocol/
Dożylne wlewy witaminy C przynoszą korzyści równiez dla osób przemęczonych, obciążonych dużym wysiłkiem i szybkim tempem życia. Po serii zabiegów ustepuje przewlekłe zmęczenie, poprawia się witalność i jakość snu. Uzyskujemy również efekt odmłodzenia w postaci poprawy spręzystości skóry i koloroty cery.
Działanie kwasu alfa-liponowego::
Wskazania do stosowania:kwasu alfa-liponowego:
Glutation występuje naturalnie w organizmie człowieka ( produkowany w wątrobie) i odgrywa kluczową rolę w przemianie materii. Pod względem chemicznym jest tripeptydem zbudowanym z 3 aminokwasów: L-cysteiny, L-kwasu glutationowego i glicyny
. Podstawowe funkcje glutationu, to:
Ponadto glutation bierze udział w transporcie aminokwasów i produkcji koenzymów. Jego korzystne działanie to również zwiększenie aktywności hormonu wzrostu, łagodzenie objawów zmęczenia i utrzymanie siły mięśniowej.
Poziom glutationu w organizmie ulega obniżeniu wraz z wiekiem; inne czynniki, które powodują obniżenie jego poziomu to:
Niski poziom glutationu upośledza funkcje wątroby, sprzyja kumulacji toksyn w organizmie oraz uszkodzeniu komórek i organów. Wysoki poziom poprawia i intensyfikuje procesy detoksykacji, zwalczenie czynników zakaźnych, usuwanie uszkodzonych komórek i kontroluje procesy starzenia. Glutation zaleca się wyczynowym sportowcom i osobom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia, ale również w chorobach autoimmunologicznych, astmie oskrzelowej i przewlekłym zmęczeniu oraz w osłabieniu funkcji wątroby.