533 114 331 604 573 733
Lublin / Świdnik, Wyszyńskiego 26

Zabiegi ozonoterapii Lublin

Wiadomo, że ozon wdychany w postaci gazowej jest toksyczny ponieważ uszkadza nabłonek dróg oddechowych. Jednak ozon medyczny, w niskich dawkach, podawany do organizmu drogą inną niż oddechowa przynosi wiele korzyści i umożliwia pełne wykorzystanie jego właściwości biologicznych.
W medycynie nie występuje ozon w czystej postaci, wykorzystywana jest zawsze mieszanina tlenowo - ozonowa, uzyskiwana z tlenu medycznego bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu.
Zabiegi ozonoterapii są wykonywane przy użyciu profesjonalnych aparatów medycznych, które generują ozon z czystego tlenu medycznego i umożliwiają dozowanie ściśle określonych stężeń ozonu. Stężenia mieszaniny tlenowo - ozonowej są dobierane w zależności od problemu i stanu pacjenta i mieszczą się w przedziale od 1 do 100 mcg/ml ( to jest od 0.05-5% objętościowych).


Wykwalifikowany lekarz dobiera indywidualnie stężenie, całkowitą dawkę ozonu, formę podania oraz ilość i częstotliwość zabiegów
Zabiegi ozonoterapii w naszym gabinecie wykonujemy przy użyciu aparatu ATO-3 -jednego z najnowocześniejszych aparatów w Europie do kontrolowanego podawania mieszaniny tlenowo-ozonowej w różnych formach.


 zabiegi ozonoterapii wykonywane w naszym gabinecie przy użyciu ATO-3:

  • Ozonoterapia dożylna - podłączamy butelkę z solą fizjologiczna do aparatu i wprowadzamy do soli mieszaninę tlenowo- ozonową z precyzyjnie dobraną dawką ozonu, następnie podajemy roztwór do żyły w postaci kroplówki. Zabieg wykonuje wykwalifikowana pielęgniarka. Czas jednego zabiegu- ok 30 min
  • sucha kąpiel w gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej - zabieg zazwyczaj wykonuje się na kończynie dolnej bądź górnej. Na chorą kończynę nakładamy rękaw ozonowy i hermetycznie mocujemy do kończyny, następnie wpuszczamy mieszaninę tlenowo - ozonową o odpowiednim stężeniu i pozostawiamy w rękawie na ok 20 min. Po zakończeniu, mieszaninę tlenowo- ozonową wpompowujemy do aparatu w celu utylizacji pozostałego ozonu. Zabieg wykonujemy w obiegu zamkniętym. Czas zabiegu - ok 30-40 min

W różnych dziedzinach medycyny mają zastosowanie również inne formy aplikowania mieszaniny tlenowo-ozonowej:

  • autohemotransfuja - , metoda ozonowania krwi pobranej od pacjenta i podania w formie kroplówki
  • zabiegi w postaci gazowej podawane do jam ciała np do pęcherza- stosowane w urologii w stanach zapalnych pęcherza i dróg moczowych, w ginekologii - do jamy macicy
  • podawanie mieszaniny doobytniczo - bardzo skuteczny zabieg m.in. w stanach zapalnych jelit
  • iniekcje domięśniowe lub podskórne
  • iniekcje do stawów w ortopedii


Zabiegi ozonoterapii - przygotowanie i wizyta lekarska

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, w czasie której lekarz kwalifikuje na zabiegi, określa ilość i częstotliwość zabiegów i odpowiednie stężenie ozonu..
Terapia ozonem wymaga serii zabiegów ( od 5 do 10). Pełna kuracja, w zależności od problemu, może składać się z jednej bądź kilku serii zabiegów w różnych odstępach czasowych ( od 3 tygodni do roku).
Na wizytę lekarską należy zabrać posiadaną dokumentację medyczną ( aktualne wyniki badań laboratoryjnych, ew. kartę szpitalną , listę przyjmowanych leków).

Uwaga: W żadnym wypadku nie wolno pić alkoholu w przeddzień ani w dniu zabiegu.


Zapraszamy na zabiegi ozonoterapii w Świdniku